Toca Nature

 

Tytuł: Toca Nature
Cena: 18,99
Ocena Ciekawostnika: 7/10

Dzieci poznają świat, radośnie dotykając czego popadnie i brudząc sobie przy tym rączki, buty, a nierzadko i buzię! Gdy jednak wyprawa na dwór jest niemożliwa, z pomocą przychodzi gra Toca Nature, dzięki której dzieciaki same stworzą swoją wymarzoną krainę.

To produkcja skierowana do odbiorców w wieku od 6 do 8 lat, a za jej powstanie odpowiada słynne studio Toca Boca, tworzące aplikacje dla najmłodszych. W Toca Nature mają oni okazję rysować i odkrywać swoją własną krainę. Po uruchomieniu aplikacji gracz ma przed sobą pustą mapę, ale wystarczy kilka ruchów palca, by znalazły się na niej kolorowe lasy, ośnieżone szczyty oraz głębokie rzeki i jeziora. Tylko co to za przyroda bez zwierzaków?Wkrótce pielęgnowany skrawek ziemi w Toca Nature zaczyna tętnić życiem za sprawą świergoczących ptaków, zaradnych bobrów i ociężałych niedźwiedzi.

Pobierz

Code Spark

Tytuł: CODE SPARK
Cena: Bezpłatna
Ocena Ciekawostnika: 9/10

Z racji, że uczę w szkole podstawowej przedmiotu programowanie i robotyka, nie mogę nie zacząć od aplikacji do nauki kodowania. Moją ulubioną jest CodeSpark. Poza komiksową konwencją i zagadkami logicznymi, wasze dzieci będą mogły podjąć wyzwanie zbudowania własnej gry czy zaprogramowania bitwy na śnieżki. Aplikacja ma tryb pracy Polecam!

Pobierz

Croc’s World Constr. Kit Maker

Tytuł: Croc’s World Constr. Kit Maker
Cena: Bezpłatna
Ocena Ciekawostnika: 7/10

Ta aplikacja jest bardzo wymagająca! Nie zbudujesz planszy, nie zagrasz. No prawie tak jest. Dzięki temu, że mamy tutaj tryb kreatora nasze dzieci mogą przygotować swoją własną grę platformową. To od nich zależy jak długa i skomplikowana będzie. Na warsztatach dzieci zrobiły konkurs na najtrudniejszą grę. Zamiast grać w gry dzieci z chęcią tworzą je dla innych, warto obudzić w naszych pociechach małego projektanta czy designera.

Pobierz