Jesteś gwiazdą!

I nie chodzi tutaj o znane twarze z telewizora, tylko o prawdziwe gwiazdy, które widzimy na nocnym niebie. Nawet jeżeli mieszkasz w mieście, gdzie noc rozświetlają liczne latarnie, to możesz zobaczyć gwiazdę polarną, a jeżeli kiedyś pojedziesz nad morze lub na wieś, to nie zdziw się jak niebo pokryje się świecącymi kuleczkami. One zawsze tam są, tylko nie zawsze je widzisz.

Jeżeli widzicie psa z żółtą kokardką, chustką albo smyczą to dostajecie bardzo ważną wiadomość. Tego psa pod żadnym pozorem nie można zaczepiać, a nawet zaprzyjaźniać się. Dlaczego?

Niektóre psy nie miały łatwego życia i mogą bać się obcych. Inne nie lubią psów lub dotyku. Żółty kolor to wiadomość od psa do reszty świata, że potrzebuje on przestrzeni.

Czasami możesz zobaczyć psa, którego już znasz i nagle zaczyna nosić się na żółto. Jak to? Przecież już się zaprzyjaźniliśmy! Czemu nie mogę go teraz dotykać? Pies po prostu może być chory. Warto zapytać o to właściciela. Taki chory pies nie powinien biegać i wariować, a trudno mu się powstrzymać jeżeli zaczepiają go inne psy. Wyobraź sobie, że Ty chcesz się bardzo bawić, ale nie możesz. Łatwiej wtedy nie być zaczepianym do zabawy, prawda?

Jeżeli masz psa i idziecie razem na spacer, to jeżeli widzisz po drugiej stronie żółty kolor, nie podchodź. Jest jakiś bardzo ważny powód, dlaczego ten kolor się pojawił! 

Może się okazać, że pies ze schroniska potrzebuje nawet kilku miesięcy, aby zaufać ludziom. Bądź cierpliwy, a może w końcu zobaczysz, że już nie jest żółty tylko ma wszystkie kolory tęczy i wtedy będziesz mógł się z nim zaprzyjaźnić. Jak? Wróć do artykuły „Z czym zjeść psa” i sprawdź!

Teraz już jesteś prawdziwym psim ekspertem! Czas podzielić się tymi informacjami z innymi.